Nový zával v Kamenské chodbě

Kamenská štola

Každý z trempů a častých návštěvníků lomů zná malý lůmek z Malou Amerikou zvaný Modlitebna. Každý z Vás jistě do tohoto lůmku zašli, zapsali se do deníku (ještě když existoval) a štolou s polozávalem se procedil až do Liščárny. Bohužel tomu je nyní konec, protože někdy na podzim roku 2013 se tak již polozavalený průchod zavalil nadobro. Ze stropu se vyřítil velký blok a nad ním byla bohužel dutina se sypkou zeminou, který již dříve zavalil Hagenovu svážnou chodbu. Přikládám pár fotografií, děkuji tímto Milanovi Korbovi alias Surikatovi.

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 7

 1. Martin napsal:

  Ahoj,
  zával v chodbě sice je, prolézt se ale bez větších problémů dá. Teď v pátek 9. 5. jsme to prolezli nad zmíněným spadlým balvanem, tam co je na hlavní fotce tmavá linie pod stropem.

 2. Jirka napsal:

  Ahoj,
  sesypalo se to loni v noci z 31.5 na 1.6. Dopoledne 31. jsme kontrolovali, zda tam půjde přespat v souvislosti s trvalým deštěm. 1.6 už byl blok spadlý a sypala se zemina, ještě byl průlez cca 40cm na výšku. Nikdo z nás si ale kvůli pohybům zeminy netroufnul prolézt.

 3. Martin napsal:

  Ahoj,
  muselo to být ještě o pár dní dříve, protože jsem byl v té štole 25.5.2013 (v 15h) a již byla zavalena. Prolézt do Liščího lomu nešlo. Tehda jsem si to fotil, takže si datum i čas můžu ověřit.

 4. Luboš napsal:

  Ahoj,
  Strašně rád bych se zúčastnil jedné z výprav do štol v okolí Velké Ameriky. Prosím o informaci zda něco připravujete. Děkuji

 5. kilobereta napsal:

  Ahoj
  Dnes 1.7.2020 jsme byli s rodinou v Modlitebně. Zával se dá prolézt, ale měli jsme psa, pětiletopu sestru, ale hlavně brácha si nechal v modlitebně kolo, ke kterému bysme se nemuseli včas dostat a mohlo by i dojít ke krádeži. Děkujeme nasí Betynce, která nám pomohla najít jeskyni a dokonce se i odvážila dovnitř.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..