Liščí lom

Název: Liščí lom Synonyma: Foxárna, Liščárna

Dno lomu v nadmořské výšce 2.těž.patra. Na této úrovni ústí do lomu Gaislerova chodba spojující lom Modlitebna a Kamenská štola spojující s lomem Malé Kamensko  a lomem Kamensko.

Souřadnice místa Liščí lom:

DMS – 49° 57′ 17″ s. š.; 14° 10′ 21″ v. d.
DDD MM.MMM – N 49° 57.283; E 014° 10.350
Liščí lom

Liščí lom

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 3

 1. Pavel Mynář napsal:

  Bylo to v roce 1988 kdy jsem s partou kamarádů navštívil zakázané území Velká a Malá Amerika u Karlštejna . Procházeli jsme k lomu Liščárna kolem kamenných mohyl a já se zvědavě ptal co to je za mohylky . Bylo mi řečeno že to je k uctění přízraku , který běhá v chodbách ameriky a jmenuje se Hagen . Já tehdy trampským bohem nepolíbený jsem celý hrůzou ustrašený rychle přiložil kamínek na mohylku abych měl klid . Když pak padl soumrak nad Liščárnou a zaplál ohen začala se vyprávět legenda o Hagenovi . Popravdě řečeno skloubení té legendy a ponurého prostředí ve mě začalo vyvolávat hodně silné představy a já v tu chvíli viděl šklebící se tvář která se na mě koukala ze skalní štěrbiny ve stromech se objevovali obrysy postav a já měl hrůzu jak tu noc přežiju a jak se venku vyspím . Ještě než se šlo spát byl jsem vybrá jako nováček abych ze štoly donesl pitnou vodu . Vzal jsem tedy ešus a pomalu se vydal do tmavé štoly . Možná to byly jen mé představy snad to způsobila psychika ale já za sebou slyšel kroky a jak jsem zastavil kroky ztichly také . No krve by se ve mě nikdo nedořezal tak jsem byl vystrašený . Došel jsem k studánce a nabral vodu v tu chvíli jsem měl pocit jako by někdo vedle mě dýchal . V jedné ruce ešus v puse baterku a v druhé ruce poměrně solidní nůž . Takto vyzbrojen jsem se dal na cestu zpět a znovu za sebou slyšel to divné dýchání a zvuky kroků . Hrůzou málem počuraný jsem došel k ohni štastnej že jsem to přežil jsem si sedl ke kamarádům a ještě chvíli s nimi zpíval písničky . Usínal jsem pod převisem a u se měl nůž . Ráno jsem se probudil pojedli jsme a vydali na další tremp . Svou historku z Liščárny jsem nikdy nikomu neřekl možná to byl jen hloupej vtip kamarádů možná moje divoká představivost kdo ví možná ale legenda je tu a bude stále . TS black

 2. filip walter napsal:

  byl jsem tam ze skupinou je tam stola která mezi cca 1km tak a kohat pro doboduhi

 3. Šakal napsal:

  Jezdíval jsem na tramp do lomů v letech 1969 až 72 jako samotář. Hrával jsem na kytaru a tak mě vždy nějaká parta vzala sebou. Na pivo jsme chodili k bábince na Kubrychťárnu a spávali jsme na Liščárně. Byl to lom dost daleko v lesích a neotravovali tam policajti. A byla tam štola ve které byla studánka s pitnou vodou.
  Jó to byly časy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.