Kudy na Ameriky

Velká Amerika

Velká Amerika

Pro nezasvěcené předem o těchto lomech. Lomy Amerika je název pro soustavu jámových vápencových lomů, které jsou propojené podzemními štolami. Mezi nejznámější patří Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko a několik větších i menších lomů, které se nacházejí v lesích. Zmíněné lomy se nacházejí u obce Mořina v Českém krasu a jsou majetkem společnosti Lomy Mořina spol. s.r.o.

 

Jak se tam dostanu

Lom Mexico

Lom Mexico

Pokud tedy plánujete návštěvu oněch lomů, následující řádky by vám mohli pomoct. Jako výchozí bod si zvolíme městečko Karlštejn. Do Karlštejna se pohodlně dostanete autem a vlakem. Pokud zvolíte vlak, po vystoupení na nádraží zvolte žlutou turistickou cestu, která vás dovede do města. Pokud přijedete autem, před městečkem je placené parkoviště, na které se napojuje již zmíněná žlutá stezka. Projdeme městečkem Karlštejn, ale pod hradem na rozcestí se dáme vlevo a budeme pokračovat dále po červené stezce. Červená stezka nás dovede na malé rozcestí, pojmenované Dub Sedmi Bratří a je vzdálen zhruba 1 kilometr od hradu Karlštejn. Zde se napojíme na žlutou stezku, která vede okolo tří největších a nejznámějších lomů: Malá Amerika, Mexico a Velká Amerika. Pokud byste zvolili modrou stezku, dovedla by vás do vesnice Mořina, odkud by se dál napojila na stezku žlutou vedoucí kolem lomů. Máte tedy dvě možnosti jak uskutečnit vaší procházku. Zmíněná stezka kolem lomů je dobře schůdná i pro rodiny s dětmi, doporučuji pevnou obuv, zásobu jídla a pitné vody, protože cesta vám bude trvat přibližně tři až čtyři hodiny.

Prohlídka

Prohlídku je možno si domluvit s OS Hagen, informace naleznete zde: https://www.facebook.com/velkaamerikaofficial/

Závěrem

Lom Malá Amerika

Lom Malá Amerika

Věnujte prosím pozornost následujícím řádkům. Lomy Amerika je soukromým majetkem společnosti Lomy Mořina a do zmíněných lomů je trvale zakázaný vstup (tudíž i koupání, rybaření atd…) pod pokutou až 15 000kč. Také je dobrá opatrnost, při pohybu kolem lomů, hrozí zde nebezpečí úrazu při sejití ze stezky. Doufám, že vám byl tento malý průvodce nápomocný a přeji vám příjemnou procházku.

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 90

 1. Eva napsal:

  Dobrý den, velmi mě zaujali vaše stránky, chci se zeptat, zda nevyšlo něco knižně at již od Vás, či od někoho jiného o lomech Amerika, či o jiných lomech v této oblasti. Velmi mě to zaujalo.
  Děkuji za informaci.
  Eva

  • Jan Žák napsal:

   Pro Evu: Oficiálně se dá domluvit výprava do podzemí u společnosti Lomy Mořina nebo u Hagen-Mořina OS. Kontakty mají na stránkách.

   • Podzemí lomů je skutečně možné o víkendech navštívit po dohodě s naším spolkem Hagen-Mořina, který podzemí lomů na Mořině spravuje. Učinit tak můžete prostřednictvím e-mailu: hagen.morina(zav)gmail.com . Rádi vás provedeme.

    • Mirek napsal:

     Po delší době jsem navštívil Vaše skvělé stránky o lomech Amerika !!! Mám dotaz na téma prohlídky podzemí. V kterých měsících se prohlídky krásného podzemí konají jestli je stanoven minimání počet lidí. Chtěl bych dát dárek své přítelkyni,které se Amerika velice líbí a aby mohla vidět podzemí bezpečnou a legální cestou. Díky Mirek

   • Marketa napsal:

    Dobrý den.
    Je možné lom projít i s kočárkem?

 2. Čundrboy napsal:

  Ahoooj lidi…až půjdete kolem Malé Ameriky tak tam ode mne pozdravujte ten nápis u okna Malá Amerika sWooodcraftem….naposledy jsme ho tam obnovovali se ségrou asi před 20ti lety…..Joo to Ameriky byly ještě Amerikama…..A z M.Ameriky se dala po převaření pít voda…..A nebylo tam zábradlí info tabule a průvodci štolama ap.A kdysi když jsme se nočním vlakem vraceli z Plzeňské Porty a přespali tam na plácku na vyhlídce kde je dnes řetěz a info tabule tak nás vzbudily nádherné tóny příčné flétny…Někdo seděl v jednom ze skalních oken lomu a hrál….nádherná akustika a ještě větší zážitek…byli jsme tam jen my a on-ůžasné….Vzpomínky pálí víc jak oheň….Tak ahooj Míla.

  • kondor napsal:

   bohužel to už je jen minulost,dnes je z toho pomalu poutní místo

  • Jackie,Ivan Pech napsal:

   taky mám krásné vzpomínky z čundrů 1969-1975. Nikdo tam kromě pár trempů nejezdil.

  • Martina napsal:

   Jezdili jsme tam a slezali po laně, byla tam nudy pláž, spali jsme pod sirakem, někdo hrál na kytaru, stoly jsme prolezli, i Házenou, i Malou Ameriku, i Mexiko. Všechno už stojí za pro.

 3. Radek napsal:

  Ahoj všem turistům. Dnes jsem pozval skvělou partnerku do nepohody na výlet po stopách lomů v okolí hradu Karlštejn. Cesta dlouhá cca 4,5 km od parkoviště pod hradem k Velké Americe (přes Malou Ameriku, Mexiko, Trestanecký lom) a zpět může trvat svižnou pohodovou chůzí dvě hodiny. Pokud ovšem někdo má rád výzvy, zvolte adrenalinovější okruh. Neúmyslně se nám podařilo vyrazit sice po červené, ale vpravo od hradu. Jen díky nejistotě jsme nekufrovali ještě víc a vrátili se zpět pod hrad do restaurace Koruna na oběd po 10km okruhu. Své odhodlání vidět úžasný přírodní úkaz Velké Ameriky jsme se nevzdali a napodruhé už se vydali správnou cestou. Kupodivu také po červené, jen vlevo od hradu. Dál je již cesta popsána v článku na těchto stránkách. V 15h odpoledne jsem byli odměněni pohledem na průzračnou hladinu lomu. Nejen z výšky. Po sestoupení po srázu i zblízka a nabídl se nám pohled na všechny strany skalních stěn. Překvapivě byl na dně lomu v tenhle krásný slunečný první jarní den čilý návštěvnický ruch. Všem můžeme návštěvu doporučit , pohltí i vaše děti a láká k odpolednímu pikniku. Strávili jsme dneska chůzí od startu k vysněnému cíli neplánovaných 6hodin a krásných 22km :-D. Věřtě, že přes veškeré „zkratky“ a jiné nástrahy jsme se celou cestu skvěle bavili a prožili báječný den lehkého tracku 🙂

  • kondor napsal:

   nu což,romantické doby Amerik jsou nenávratně pryč,my starší jsme tam opékali buřty a dnes se tam dělají pikniki,to je hnus velebnosti,ještě že jsem si užil Amerik za hluboké totality

 4. veronika napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat těch co výlet již podnikli. Dají se stezky zvládnout i na kole nebo je lepší pěšky?
  Děkuji 🙂

 5. Pešl napsal:

  Tak nějak z toho stále nechápu, je li tedy vstup do lomů zakázán, nebo kam se vlastně smí?

 6. Marie Roubíčková napsal:

  Dobrý den, též to moc nechapu s tím vstupem. Ráda bych se tam podívala, ale nestojím o nějakou pokutu 😀 Můžete mi to tedy srozumitelně vysvětlit prosím? 🙂

  • Jan Žák napsal:

   Do lomů ani do podzemí se nesmí, v článku je jasně napsáno, že lomy jsou soukromým majetkem firmy Lomy Mořina, pokud by Vás tam chytli hrozí Vám pokuta. Ostatně u jakéhokoliv jiného důlního díla. Takže pokud se tam chete podívat, je nutno si domluvit prohlídku u občanského sdružení Hagen. Kontakt mají na stránkách.

 7. Eliška napsal:

  Dobrý den,

  jakož to nechápavá blondýna bych jen poprosila o upřesnění. Koupání na Americe je či není možné?

  Děkuji a hezký den 🙂

  • Jan Žák napsal:

   Dobrý den. Co se týče koupání, psal jsem to to již několikrát, VSTUP DO LOMŮ JE ZAKÁZÁN, TAKŽE I KOUPÁNÍ POVOLENO NENÍ! Níže je kometář od Honzy z 8.7.2015 cituji: Dnes 7.7. kdo byl dole kolem dvanácté dostal výstupenku za dva tisíce. Doufám, že toto je jednoznačná odpověď.

 8. Simona napsal:

  Dobrý večer, chtěla bych se zeptat zda jsou stezky kolem lomů přístupné i kočárům. Děkuji Simona

 9. Monika napsal:

  Bola som tam este v roku 1997,neboli tie miesta zabezpecene proti vstupu,velke lakadlo pre trampov v puberte,dolu sa dalo celkom dobre zliezt po takom ocelovom lane upevnenom do skaly ,okupat sa prejst ciastocne zaplavenou chodbou do Mexika postavit stan ,zalozit ohnik a na druhy den nas odtial po jednom vyviedla policia,a mozno este dalsich 30 ludi,ktori vyuzivali Ameriku ako nudaplaz, vstup do lomu bol zakazany uz v tej dobe,ale aj tak to bol zazitok na cely zivot,nic krajsie som nevidela.

 10. Daniela napsal:

  Asi budu za blba, ale pořád nechápu ten zákaz vstupu, všude tu píšete, že se tam nesmí, ale zároveň tady máte doporučení, co na cestu a odpovídáte lidem, že je možné tam jet s kočárkem a že pěšky je to lepší než na kole 😀 Chápu dobře, že tedy po nějaké vyznačené trase se tam může?

 11. Alice napsal:

  Dobrý den,
  zajímalo by mě jak dlouho (cca) trvá projít trasu z vlakové zastávky Karlštejn, po žluté trase kolem lomů Malá Amerika, Velká Amerika a Mexiko a zpět 🙂 ? Z vyjádření „Máte tedy dvě možnosti jak uskutečnit vaší procházku. Zmíněná stezka kolem lomů je dobře schůdná i pro rodiny s dětmi, doporučuji pevnou obuv, zásobu jídla a pitné vody, protože cesta vám bude trvat přibližně tři až čtyři hodiny.“ se mi nedaří pochopit, která z těch 2 tras tedy trvá 3- 4 hod. (modrá/ žlutá).
  Děkuji za odpověď.

 12. Maria napsal:

  Som sklamana naposledy som tam bola v 1989 roku chodili sme tam s manzelom kazde leto,kupanie na Amerike nemalo chybu stolamy sme prechadzali z malej na velku a spet boli sme tam aj na svadobnej ceste a teraz citam ze sa tam uz neda dostat len z obdalec popozerat to je skoda boli to nadhene leta .A neviete niekto poradit raz sme isli dalej do nejalkej doliny.Po celej dlzke boli postavene zryby tam sme aj spali niekolko noci z doliny sa dalo len vratit alebo na konci vyliest cez les do dediny kde bola aj vandracka krcma v rodinnom dome a stary pan mal v kuchyni narazeny sud piva a dostenne stoly a lavice na zachod sa chodilo na dvor na latrinu alebo hnojisko,Pozna niekto tuto dolinu?Viete mi povedat ako sa vola ako sa tam da dostat a ci vobec este existuje?Byvali tam aj tabory pre deti.Dakujem

 13. mrazikcomp napsal:

  pan to asi nevysvestluje uplne presne – turisticke stezky vedou po HORNICH okrajich lomu, takze se da koukat dolu , to je ok , jinak vstup do lomu je zakazany pod pokutou , takze pokud uz slezete az k vode a je jedno jestli se jen opalujete nebo koupete tak se vystavujete riziku nacapani obecni policii ktera vam to koupani trochu prodrazi 🙂 lom neni v majetku statu, je v vmajetku soukrome pravnicke osoby no nez by lomy morina vynakladali statisice na uvedeni lomu do turisticky bezpecneho stavu tak je levnejsi a jednodusii zakazat vstup 🙂 , jinak pomoci toho spolku se tam da dostat i legalne s pruvodcem za 50 vstupnyho , samozrejme nebudou delat prohlidku kvuli jednomu cloveku 🙂

 14. Žaneta napsal:

  Dobrý den, mám dotaz na téma prohlídky podzemí. Někde jsem četla, že normálně se do podzemí nesmí, ale že je přístupno jednou za rok v rámci Evropského dne chráněných území? Platí to i tento rok? A kdyžtak na jaký den to letos vychází? Děkuji.

 15. Bára Albrechtová napsal:

  Dobrý den, Evropský den parků na Mořině- v podzemí proběhne 28.5.2016, letos je to trochu posunuté. Bývá od 10hod do odpoledne (dle počtu příchozích,) nejdříve se končí v 15.30hod cca. S pozdravem B. Albrechtová, (členka OS HAGEN)

 16. Pavel napsal:

  Koukam, ze do V.Ameriky už nelze ani sejít – stezka dolů je v jednom místě přehrazena stěnou…

 17. ch. napsal:

  Velká Amerika je uzavřená neprodyšně ocelovou stěnou na pěšině dolů stav ke dni 19/7/2016…
  dole jsou filmaři a budují kulisy …

 18. Pug of no hope napsal:

  Pevně věřím, že prodyšná je. Stál jsem na obou stranách „ocelové stěny“ a kupodivu dýchat se dalo i za stěnou. To nemění nic na tom, že dostat se přes, je poměrně pokročilý lezecký výkon. Méně zdatným vřele nedoporučuji zkoušet přelézt ani za hlasitého podporování přítomného publika.

 19. Aneta napsal:

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli tam může i pes díky za info

 20. Andrea Koštířová napsal:

  Dobrý den, zajímalo by mě zda do těchto mist mužem jit na prochazku se psem? děkuji andrea

 21. jirkasko napsal:

  Velká Amerika 4.8.2016:
  Dole je postavený můstek, na břehu chatrče, mola apod. – kulisy filmařů.
  Loni se též filmovalo, ale to byli nahoře strážci, kteří dolu nikoho nepustili.
  Chci se zeptat, zda někdo víte, co se tu stále točí za film, nebo jestli už natáčení skončilo a kulisy tu od té doby stojí na pospas? Tento čtvrtek 4.8. byly kulisy opuštěné.
  V létě se v jezeře i přes zákaz vždy koupalo spoustu lidí, dnes nikdo.
  Jirka

 22. Marty napsal:

  Dnešní návštěva hnus .Úkaz jako takový krásný, ale všude bordel a feťáci pro rodiny s dětmi určitě ne a normální lidi jen s opatrností

 23. David napsal:

  Já byl u Velké Ameriky naposledy 31. 7. 2016 a i přes nádherné a teplé počasí se tam také nikdo nekoupal, protože přístupová cesta z vyhlídkové plošiny je stále zatarasená kovovou stěnou. Dole byli vidět jen asi 2 lidé, kteří se procházeli po kulisách a kteří tam přijeli podzemní štolou auty (parkovala tam 2 auta) a dále asi jeden turista, který se dolů dostal také štolou, protože přicházel od ní. Ale jinak už si tam lidé zřejmě kvůli těm zákazům a zatarasené cestě z povrchu zřejmě netroufají. Úplně jiné to bylo v ten den na Malé Americe – lidu plnu, z toho cca třetina naturisté (včetně mně :-), koupání skvělé, voda teplá a docela čistá a naštěstí žádná policie. Já tam byl poprvé v životě, protože bydlím asi 400 km daleko. A ani jsem nevěděl, že tam policie provádí takové zátahy s cílem vydělat si na pivko. Štěstí, že v ten den tam nebyli. Ale asi tam nebývají často, protože jinak si nedovedu představit, že by tam i přes riziko mastné pokuty lezlo tolik lidí ??

 24. Lucie Válková napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné celou trasu jet i s kočárkem ??? děkuji 🙂

  • Jan Žák napsal:

   Dobrý den Lucie,
   při troše štěstí a pomoci se to dá s kočárkem objet, je ale nutná opatrnost, zejména pokud by jste se chtěla podívat na vyhlídku u lomu Mexico, je tam přístup po menším srázu.

 25. Laco napsal:

  Je to uzavreny lom tak pokud dite v kocarku ci pes umi slanovat proc ne.Amerika uz neni to co byla jako ukaz je to hezke ale vsude okolo je to neskutecna skladka s tuny bordelu a kez by tam ten zateras zustal nez to uplne lidi do*ebou

  • Lucie Válková napsal:

   Aha … tak to jste mě docela odradil 🙁 teď se zpětně čtu komentáře a asi zvolíme jiný výlet. Budeme sebou mít devítiletou holku a devítí měsíční mimčo v kočárku i psa tak abych furt jen hlídala kam šlapou … 🙁 děkuji za vaši reakci …

 26. Petra napsal:

  Dobrý den, měli bychom zájem o svatbu v lomu, ale nemám vubec nemám tušení koho máme kontaktovat, neporadil by někdo prosím?

 27. Věra napsal:

  Dobrý den- plánujeme výlet pro důchodce na Karlštejn a potom autobusem na Velkou Ameriku potřebovala bych znát jak dlouho trvá procházka kolem lomu a jak daleko to je od parkoviště a jestli tam je vstup a kolik děkuji za odpoved

  • Jan Žák napsal:

   Dobrý den Věrko,
   Parkoviště je hned vedle lomu Vleká Amerika. Hend u parkoviště také začíná žlutá turistická stezka, která Vás dovede k lomu Mexico a pak přes louku k lomu Malá Amerika. Stezka není moc naročná a odhadem od parkoviště k lomu Malá Amerika by jste mohli jít tak hodinu ařž hodinku a půl, zaleží jaké zvolíte tempo. Honza

 28. Andrea napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jak dlouho by trvala procházka kolem lomů (tam i zpět), když dorazíme vlakem? Děkuji za odpověď.

  • Jan Žák napsal:

   Dobrý den Andreo,
   trasa měří od vlakového nádraží v Karlštejně dle map cca 7km a také záleží jak rychle chodíte a jak moc se kocháte okolím :), ale myslím si že normální procházkou zhruba 2 hodiny, viz mapa https://mapy.cz/s/1eBJW na Seznam.cz
   Honza

   • Lukáš napsal:

    Dobrý den, psal jsem na email hagen.morina@gmail.com s žádostí o legální vstup do lomu Velká Amerika za účelem fotografování , ale jaksi se nikdo neozývá. Takže pochybuji, že to jde legální cestou, můžete prosím sdělit jak se tam lze dostat tedy legálně když nikdo na email neregaguje?

 29. ROMAN napsal:

  Tady jsou docela dobré informace a mapy ,prošel skoro všechno :
  http://geo.mff.cuni.cz/~vecsey/amerika

 30. M.ili napsal:

  Dobrý den, bylo by možné umožnit přístup dolů k lomu na pár profesionálních fotek? Nebo je možná pouze prohlídka s povolením? Děkuji za odpověď.

 31. Tara napsal:

  Dobrý den,

  chci se zeptat, zda není k dispozici možnost sestupu do lomu Amerika pod vedením pověřené zodpovědné osoby.

  Děkuji.

  • M napsal:

   Doporučuji přečíst si nejprve článek, pak diskuzi a až potom se případně ptát. Samozřejmě, že zeptat se rovnou je pohodlnější, nicméně poněkud nezdvořilé.

   • Ivo Hury napsal:

    Klasický stupidní komentář – a proč by to dělal, když se může jednoduše zeptat? Na co číst hodinu nic neříkající tlachy, když stačí položit prostý dotaz, že?

    • Michal napsal:

     Protože by se dočetl, že prohlídka je možná, dokonce by našel kontakty na lidi, kteří prohlídky zajišťují a nemusel by se ptát.

     • Ondřej napsal:

      A tebe to hrozně rozčiluje a obtěžuje co? Takové starosti bych chtěl mít šášo

 32. Josef Burda napsal:

  Dobrý den.
  Dnes jsme se byli projít kolem velké Ameriky a dole u vody se zrovna uklízelo dost laviček a stolů. Proběhla tu zde snad nějaká veřejná akce nebo zde lze po dohodě s Doly Mořská nebo se spolkem Hagen uspořádat soukromé akce?
  Děkuji za odpověď.

 33. Josef Burda napsal:

  Dobrý den.
  Dnes jsme se byli projít kolem velké Ameriky a dole u vody se zrovna uklízelo dost laviček a stolů. Proběhla tu zde snad nějaká veřejná akce nebo zde lze po dohodě s Doly Mořina nebo se spolkem Hagen uspořádat soukromé akce?
  Děkuji za odpověď.

 34. Petr napsal:

  Ahoj, Lomy Amerika je krásné místo, vstup i koupání sice zakázáno… Tak proč je dole ve Velké A. asi 20 aut, stany a banda křičících lidí na pařba a rodin, které jsou tu evidentně na dovolené?!
  Nevíte, jak se tam dostávají?
  Děkuji
  Petr

 35. Ivo Hury napsal:

  Hustě stupidní záležitost. Skupinka pinglů si z toho udělá byznys a lidi tam nesmí? A to jako proč? Protože Česko? Byl by takový problém tam dát ceduli s varováním „na vlastní nebezpečí“ a nechat to lidem? Nebo je to zase o tom Česko? Zatopených lomů je naštěstí v bývalé České republice více jak dost a většina bez příkrasy JE TO SOUKROMÉ, NELEZTE TAM! Takže lidi – mapu (ideálně starou) a hledejte. Najdete taková místa, že celá SOUKROMÁ Amerika je proti tomu nic!

  • Jana napsal:

   Nemáte prosím nějaký typ na hezký lom do 100km od Prahy? Já nic hezčího jako Velká Amerika zatím neviděla (tedy, uz je to 10 let, nevím jak to tam vypadá teď). Děkuju

 36. buzzy napsal:

  protože se tam natáčí a filmaři tam mají i catering – vy paka Ivo Hury, Petr, Josef Burda

 37. katka jankových napsal:

  je vhodna navsteva tech lomu i npro drzitele prukazu ztp/p?

  • Michal napsal:

   Sejít do lomů jistě ne. Zaparkovat u velké ameriky a jít se podívat na vyhlídku z horní části lomu jistě ano.

 38. Míša napsal:

  Dobrý den,dá se odněkud dostat po cyklostezce na kole?

 39. Kateřina Hrůzová napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné se k nějakému z lomů dostat i s kočárkem..popřípadně jak daleko je nejbližší parkoviště?
  Za odpověď děkuji předem:))

 40. Michal napsal:

  Pro Kateřina Hrůzová: https://mapy.cz/s/2w85U
  Hned u největšího lomu 3 parkovací plochy (jedna není na mapě označená). Jsou tam vyhlídky a lom se dá obejít dokola, ale jak moc je to na kočár si bohužel nepamatuji. Já tam jezdím na kole. A uvnitř lomů jsem nikdy nebyl.

 41. Michal napsal:

  Pro Míša: Cyklostezka přímo k lomům nevede. Jen žlutá turistická značka, která spojuje všechny 3 lomy. Bohužel na kolo ta žlutá značka moc není, pokud se nevyživáte v terénu. Hodně kořenů a kamenů co si pamatuji. K lomům se dá dojet na kole z Mořiny. Vyšlápnout si to nahoru po silnici, případně po té žlué.
  A z druhé strany od Bubovic. Ale je to také silnice bez cyklostezky.

 42. Petr napsal:

  Rád bych se zeptal, jestli už jsou konečně otevřená vrata na velkou ameriku. Rád bych se tamkoukl s dětmi, ale slézat stěny se mi s nimi nechce. Tak jestli je konečně vstup volný…

 43. Petra napsal:

  Dobrý den,v sobotu jsme s rodinou byli navštívit lom Velká Amerika,úžasný zážitek a nádherná podívaná.Akorát mě zarazilo to,ze koupani a rybaření je v lomu zakazano.Ale lidi se tam koupaly i rybarily a hlavně si k lomu dojely autem.Jak je to možné??????

 44. Eliška napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se dá někde v okolí lomu Amerika stanovat?😊

 45. Petr napsal:

  Nejenom koupali, ale i vodní skútr proháněli…

 46. Klára napsal:

  Byli jsme kolem lomů na procházce na Karlštejn. Okolo stezsky je spousta odpadu, je schudná – z dostatečné části i pro děti, kočárky apod. , ale jsou zde části kam bych si s ratolestí vážně netroufla.
  Ke koupání: je to SOUKROMÝ majetek, to jak s tím nakládá společnost je, v nynějším státě, čistě jejich věc, pokud tím neporušují zákon, což nedělají. (V případě placeného/legálního vstupu by společnost musela zajistit jistou úroveň bezpečnosti) Každopádně to, že se jedná o soukromý objekt také znamená, že zde POLICIE nijak nehlídá, pouze je někým zavolána. Kde není žalobce, není ani soudce.

 47. Pavel Pelcr napsal:

  Ahoj, je možné v okolí lomů stanovat bez obav, že porušuji nějaké nařízení? Jedeme 2 rodiny s malými dětmi a rádi bychom to z Karlštejna pojali jako 2 denní výlet….. Díky za rady

 48. Jitka napsal:

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jestli je možné výlet (příjezd vlakem, tj. po žluté stezce) možno absolvovat i teď v zimním období?

  Předem děkuji za odpověď.

 49. Eliška napsal:

  Dobrý den,

  plánujeme s kamarádkou několika denní čundr a chtěli bychom do něj zahrnout i toto místo.

  Chtěla bych se zeptat, zda je možné někde v okolí lomů přespat (pod širákem).

  Předem děkuji za odpověď.

 50. DD napsal:

  Koukám, že se někdo snaží, aby tam bylo co nejvíce zraněných a mrtvých. Relativně bezpečnou cestu, kterou jsme dříve, když jsem žil u Prahy, slézali dolů, zatarasili nějakou železnou konstrukcí a lidi to pak nebezpečně oblézají s tragickými následky.

  Zajímavé je, že když jsou tam dole filmaři, reklamní akce džípů, běžecké závody, potápěči a různé další akce, padající kameny zjevně mají dovolenou a nebezpečné to pak najednou není.

 51. Lukáš napsal:

  Čau te lidi můžu se zeptat. Dám se tam jid normálně? Nemůžu se tam dovolit. Děkuji za odpověď 😊😊

 1. 20. 4. 2016

  […] Kudy na Ameriky […]

 2. 28. 7. 2016

  […] jednoduše přes Karlštejn, já osobně jsem tam byla poprvé a nechala jsem se inspirovat stranou Lomy Amerika – výborně a srozumitelně popsaná cesta i na co kouknout. S Mayou jsme vše prošly, […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..