Geocaching v okolí Lomů Amerika

Znáte tuhle perfektní hru? Taky se honíte za keškama, prolézáte lesy, stráně, křoviska a odlovujete indicie k finálním souřadnicím Vašeho vyhlédnutého pokladu? Nebo jste tento název četli teď poprvé? Pro ty co neví o, co jde, jen malý úvod do problematiky Geocachingu.Geocaching aneb co to je?

Geocaching [geokešing] je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytého objektu zvaného cache, o němž jsou známy jen jeho geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher (čti geokešr). Po objevení cache (a zapsání, případně výměně obsahu – viz níže) ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování caches na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky „objevená“. V popisu cache jsou pak uvedeny informace o takovém místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen.

Cache v oblasti Lomů Amerika

Dočetli jste až sem? Zaujalo Vás to? Budete se také chtít přidat a stát se „kačerem“? Nebo jím již jste a chcete návštěvu lomů či jejich okolí si zpestřit nějakým nálezem? Pokud ano, připravil jsem pro Vás seznam kešek, které by mohli být pro Vás zajímavé. Věnujte prosím pozornost následujícím řádkům. Lomy Amerika je soukromým majetkem společnosti Lomy Mořina a do zmíněných lomů je trvale zakázaný vstup pod pokutou až 15000kč. Také je dobrá opatrnost, při pohybu kolem lomů, hrozí zde nebezpečí úrazu při sejití z cesty či stezky. Nu a nyní můžete jít lovit.

Pokud jste nalezli, gratuluji. Pokud máte tip na nějakou jinou cache, napište mi, rád ji sem přihodím.

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 7

 1. PaW napsal:

  Párek dalších tipů
  Myslím, že by zde neměly tématicky chybět další dvě cache – „Maugli 99“ (GC123WH), která končí u Tomáškova lomu a využívá k postupu i podzemí.
  Krásná je pak tradicionálka „Kobyla ma maly Petrbok“ (GC105ZG) Admin: Díky za info, kešky jsem přidal 🙂

 2. PaW napsal:

  A další tipy:
  Zdravím redaktory tohoto pěkného webu.
  Při toulání oblíbenou oblastí see mi podařilo dalších pár „amerických“ úlovků. Tady jsou:

  Relativně čerstvá záležitost „Hans Hagen“ (GC27GNN), která potěší milovníky místních pověstí.
  Dále „Vlečka Mořina“ (GC1ZEGF) a „Mexiko“ (GC2AFZ3).
  Tématem trochu mimo je mysterka „Ztracená civilizace“ (GCVT85), umístěním finále poblíž kaňonu Mexika sem však taky patří.

  K pokladům v oblasti Sv. Jana patří i poněkud adrenalinovější záležitost „Bílá Dorota“ (GC17MZR), jejíž trasa je z větší části situována do skalních dutin v lomu Paraple.

 3. Veronika napsal:

  Mám tip…. multina KBK mi tu tématicky docela chybí….

 4. Alan Charvat napsal:

  Dobrý den,
  máme rádi celou oblast a rád bych jako překvapení pro pár přátel zorganizoval i prohlídku těch nepřístupných míst, v zásadě všeho co půjde. Nemůže mi prosím poradit kontakt,kam se mam obrátit? Díky moc předem.

 5. Kateřina napsal:

  Ahoj, těsně před železnými vraty do Velké Ameriky je schovaná krabka s nápisem keska Amerika. Náhodou jsme ji našli, ale nevíme kam ji zálohovat. Můžete někdo poradit, prosím?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..